از کجا بک لینک بگیرم !

از کجا بک لینک بگیرم !

By: Admin ۹۷/۰۷/۱۳

تعداد امتیاز های ی ثبت شده : 16

در این مقاله ما از مطالب کلیشه که پیرامون بک لینک وجود دارد ودر جای جای اینترنت از سایتی به سایتی دیگر کپی می شوند صرف نظر کردیم .

بک لینک هایی از نظر گوگل با ارزش هستند که از سایت هایی با جایگاه مناسب در گوگل گرفته شده باشند یا به بیان بهتر از سایت هایی با رنک بالا دریافت شده باشند ، اما سایتهایی که از جایگاه مناسبی نزد گوگل برخوردار هستند برای دادن اعتبار به سایت های دیگر یا به عبارتی قرار دادن لینک آن ها در سایتشان هزینه ای را بابت زمانی مشخص دریافت می کنند.

چرا خرید بک لینک اشتباه است ؟؟

1. معمولا وب سایتهایی که اقدام به فروش بک لینک می کنند تعداد زیادی بک لینک را در یک صفحه خاص ازسایت درج می کنند در صورتی که هر صفحه از دید گوگل با توجه به اعتباری که دارد تنها می تواند تعداد معینی بک لینک در خود داشته باشد و اگر بیش از آن مقدار بک لینک ثبت شود دو حالت رخ می دهد :

در حالت خوشبینانه مثلا اگر مجاز به درج 50 بک لینک باشد و 100 بک لینک ثبت شده باشد اعتبار آن صفحه تنها به 50 تای اول تعلق می گیرد و بقیه اعتباری دریافت نمی کنند و در حالت بد بینانه به هیچ کدام از این 100 بک لینک اعتباری داده نمیشود البته تمام اینها به خود سایت فروشنده ضرری نمی رساند و اینطور نیست که آن صفحه از سایت فروشنده de-index یا پنالایز شه.

2. مشکل دیگری در تعداد بالای بک لینک در یک صفحه خاص وجود دارد که با یک مثال توضیح میدم :

فرض کنید صفحه ای داریم که در آن 3 لینک ثبت شده و اگر فرض کنیم گوگل 85% از PR این صفحه را بین لینک های داخلی آن تقسیم کند در نهایت هر کدام از این لینک ها یک سوم از PR این صفحه یعنی 28 % از اعتبار صفحه را به ارث میبرند که به نظر منصفانه میاد .

حال اگر در این صفحه 3 لینک 150 لینک وجود داشته باشد به هر لینک تنها 0.6% ازPR صفحه خواهد رسید که هیچ ارزشی نخواهد داشت و داستان سایت ها با تعداد بک لینک بالا در یک صفحه همین است

3. بسیاری از سایتهای فروش بک لینک 10 ها سایت با رنک بالا را لیست کرده و برای گرفتن بک لینک از هر کدام تعرفه ای را تعریف می کنند حال آنکه خیلی ازاین سایت ها دارای رنک های تقلبی بوده و رنک خود را با ریدایرکت 301 بدست آوردهاند و هیچ جایگاهی در SERP ندارند و درج لینک در این سایت ها عملا بی ارزش است.

4. گونه ای دیگر از فروشندگان بک لینک چندین سایت با رنک بالا را روی یک IP بالا می آورند در صورتی که برای اثر گذاری هر چه بیشتر بک لینک لازم است هر سایت داری IP مجزا باشد در واقع بک لینک هایی که از دامین ها با IP های مختلف گرفته می شوند بسیارارزشمند تر از بک لینک هایی هستند که از دامین ها با IP یکسان گرفته شده اند.

5. بک لینک هایی که از سایت های معتبر گرفته می شوند ارزشمندند اما باید در نظر داشت که این بک لینک از کدام صفحه ی این سایت گرفته شده اگر قرار باشد بک لینک شما در یکی از صفحه های بی ارزش سایت که هیچ خزش گری حتی راهشم به اون صفحه نیافته درج بشه اون بک لینک ارزشی نداره حتی اگر در سایت هایی ، با بالاترین اعتبار درج شده باشه ولی متاسفانه بسیاری از وبمستر ها چنین بک لینک هایی را خریداری کرده و تنها توجیه آن ها اعتبار بالای سایت مبدا است .

بک لینک بسازید :

جالب اینجاست که در کنار سایت های فروش بک لینک سایت های ساخت بک لینک (به قول خودشان خرید بک لینک حرفه ای ) هم توسعه پیدا کرده اند. این سایت ها بر خلاف سایت هایی که پیش تر ذکر شد قبل از درج سفارش هیچ لیستی از سایت هایی که قرار است در آن ها برای شما لینک سازی کنند ارائه نمی دهند و پس از انجام سفارش شما و ارائه لیست لینک های ساخته شده فقط به یک نکته خواهید رسید که تقریبا تمام لینک های ساخته شده بی ارزشند. معمولا این لینک ها دارای مشخصاتی از قبیل زیرند :

- در سایت های با رنک تقلبی که هیچ جایگاهی در SERP ندارند ثبت شده اند

- لینک ها nofollow هستند

-در صفحات بی هویت سایت های رنک بالا ثبت می شوند

- در کامنت هایی ثبت می شوند که شاید در آن ها 100 ها نفر دیگر هم لینک ثبت کرده باشند

- در صفحات خالی سایت های indexer ثبت می شوند

و....

نتیجه :

خودتان بک لینک های سایت خود را بسازید و اگر می خواهید این کار را به شخص دیگری واگذار کنید موارد بالا و خیلی موارد دیگر را باید مورد بررسی قرار دهید و حتما پیش از پرداخت هر گونه هزینه ای لیست سایت های هدف را از مجری گرفته و بررسی نمایید در غیراین صورت احتمالا متحمل ضرر خواهید شد .

#طراحی سایت وب گستر

مقالات محبوب

ارور 404

۹۷/۰۷/۱۳

ارور 404

برچسب ها

سئو

متخصص در بهینه سازی و سئو وب سایت

سئو سایت

©کلیه حقوق این سایت به شرکتوب گسترتعلق دارد.

پشتیبانی : ۰۹۱۲۵۸۳۹۰۲۵