با اینستاگرام برند شو !!

با اینستاگرام برند شو !!

By: Admin ۹۷/۰۷/۱۳

تعداد امتیاز های ی ثبت شده : 10

تقریبا 90 درصد افرادی که در ایران تلفن همراه دارند بدون شک اینستاگرام رو روی اون نصب کردن و زمان قابل توجه ای از روز رو داخل اینستاگرام به اینستاگردی می پردازند. این تنها یک مفهوم دارد ، دسترسی بدون واسطه و بدون هزینه شما به گروه بسیار بزرگی از مشتریان .

اما آیا صرف زمان زیاد برای  بازاریابی در این شبکه ی اجتماعی برای همه ی کسب و کار ها منطقی است ؟

بدون شک خیر ، دلیل محبوبیت بالای اینستاگرام در ایران و جهان به طور عمده به یک موضوع بر میگردد آن هم بصری بودن تمام و کمال این شبکه ی اجتماعی است . مردم نسبت به علایق خود در اینستا به دنبال تصاویر زیبا و کلیپ های سرگرم کننده در پیج های مختلف می گردند هر چند ممکن است اخبار و یا موضوعات روز هم در این شبکه اجتماعی دنبال شوند اما باز هم عمده محبوبیت این شبکه اجتماعی به همان بعد بصری آن برمیگردد .کاربران عکس ها و فیلم ها را می بینند و اگر  نظرشان را جلب کند ممکن است متن آن را هم بخوانند. یعنی در واقع کاربرها می آیند که عکس ها و کلیپ های افراد مشهور ، لباس و کالاهای مورد علاقه ی خود و...رو ببینن.

با این تفاسیر اگر برای مثال حوزه ی فعالیت یک شرکت مشاوره یا فروش لوله های ساختمانی و ... باشد به هیچ وجه صرف زمان و هزینه زیاد دراینستاگرام برایش منطقی نخواهد بود چرا که حوزه ی کاری آن به گونه ایست که نمیتواند عکس هایی زیبا  تولید کند که مخاطب را به سمت خود جذب کند و در ادامه کاربر شروع به خواندن متن تصاویر کند.

البته این به آن معنا نیست که کلا اینگونه مشاغل در اینستاگرام حضور پیدا نکرده و فعالیت نکنند چرا که ممکن است عده ای با سرچ کردن در اینستاگرام به دنبال محصول یا خدمتی باشند که شما آن را ارائه می دهید و یا مشتریانتان بخواهند در صفحه ی شما عضو باشند و از محصولات یا خدمات جدید شما آگاه شوند. پس صاحبان این مشاغل نیز باید در اینستا فعال باشند اما نه به گونه ای که زمان و هزینه زیادی را صرف کنند.

اما توصیه ما به شرکت هایی که خدمات و یا محصولات آن ها جنبه ای از زیبایی و یا سرگرمی را دارند این است :

بازار اصلی شما اینجاست ، اینجا مکانی است که شما می توانید کسب کار کوچک خود را بزرگ و بزرگتر کرده و حتی شروع به برند سازی کنید چرا که تمامی مخاطبین و مشتریان شما اینجا هستند . به همین دلیل است که شما در گوگل با جملاتی مثل کسب درآمد از اینستاگرام و پول در آوردن از اینستاگرام خیلی مواجه می شوید.

از محصولات و خدمات خود عکس ها و کلیپ های زیبا و سرگرم کننده تهیه کنید ، هر روز پست بذارید و حتی اگر می توانید عکاس و فیلم بردار استخدام کنید. سعی کنید صفحه ی شما هیچ گونه بار منفی نداشته باشد و رنگ بندی عکس ها و کلیپ ها به گونه ای باشد که صفحه ی شما شاد و جذاب شود به طوری که کاربران از پستی به پست دیگر بروند و متن های شما را بخوانند و حتی روی لینک های شما کلیک کنند . متن پست های خود را کوتاه و مفید بنویسید این روز ها کاربران کمتر حوصله خواندن دارند و بیشتر ترجیح می دهند حرف ها را در قالب تصویر و یا کلیپ های کوتاه ببینند .

و در آخر اگر بتوانید کاربران را از اینستاگرام به وب سایت خود لینک کنید و time on site مناسب دریافت کنید افزایش رتبه ی شما در SERP نیز بسیار سرعت خواهد گرفت چرا که اهمیت فاکتور های مرتبط با شبکه های اجتماعی روز به روز در حال افزایش است و زمان رسیدن جمله ی " سوشیال سیگنال در رقابت با بک لینک" دور نیست .

#طراحی سایت وب گستر

مقالات محبوب

ارور 404

۹۷/۰۷/۱۳

ارور 404

برچسب ها

سئو

متخصص در بهینه سازی و سئو وب سایت

سئو سایت

©کلیه حقوق این سایت به شرکتوب گسترتعلق دارد.

پشتیبانی : ۰۹۱۲۵۸۳۹۰۲۵