ارور 404

ارور 404

By: Admin ۹۷/۰۷/۱۳

تعداد امتیاز های ی ثبت شده : 13

چه زمانی 404 رو جدی بگیرم

1.در صورتی که صفحه ی 404 ترافیک بالایی داشته باشد. در این صورت لازم است هر چه سریع تر آن را بر طرف کنید.

2. در صورتی که صفحه ی 404 شما بک لینک های زیاد یا مهمی از سایت های دیگر دریافت کرده باشد. چرا که در این صورت منابع خوبی را جهت سئو off-page ازدست خواهید داد.

چند مدل 404 داریم

1.سایت دیگر به صفحه ای از سایت شما که وجود ندارد لینک می دهد و سبب ارور 404 Not Found می شود.این موضوع برای سایت شما ضرری نخواهد داشت.

2.شما از سایت خود به صفحه ای از سایت دیگر لینک می دهید که وجود ندارد و باعث ارور not fount می شود که البته ضرری برای شما ندارد ولی طبق آنچه در مقاله از کجا بک لینک بگیرم! گفتیم صفحه رو هدر میده یا به اصطلاح leaking authority  اتفاق می افته .

3.به صفحه ای از سایت خود لینک داده اید که وجود ندارد ( لینک سازی داخلی حاوی 404 ) و سبب error 404 می شود. در صورتی که این صفحه برای شما مهم است باید این ارور به سرعت برطرف شود.

* گوگل تمام 404 های وب سایت شما رو میبینه چه بسا که اون ها رو در webmaster به شما هم نشون میده و با توجه به اینکه گوگل در تمام الگوریتم های خود مبنا را بر رضایت کاربران از نتایج جست و جو قرار می دهد بی شک از دید گوگل سایت هایی که داری 404 های داخلی متعدد هستند برای نمایش به کاربران مناسب نخواهند بود.

چکار کنم

اگر صفحه ای که برای آن 404 اتفاق افتاده برایتان مهم است می توانید این صفحه را بر روی صفحه ای دیگر از سایت خود که با این صفحه از نظر متنی مرتبط است redirect301 کنید که در این صورت تمام ارزش این صفحه به صفحه ی تعیین شده انتقال میابد (البته چک کنید و مطمئن شوید که دلیل ارور 404 حذف شدن صفحه باشد چرا که ممکن است صفحه شما موجود باشد ولی به دلیل مشکلات سرور یا بحث https و ... ارور 404 ظاهر شده باشد )

اشتباهی که خیلی از وبمسترها انجام می دهند redirect 301 تعداد زیادی از صفحات 404 بر روی صفحه اصلی سایت است که این خود ممکن است ارور soft 404 را برای شما به همراه داشته باشد که در webmaster قابل مشاهده خواهد بود بنابراین اگر صفحه ی حاوی 404 برایتان مهم نیست دیگر لازم نیست آن را ریدایرکت 301 کنید و نگران آن باشید چرا که فقط بر روی url همان صفحه از سایت شما تاثیر خواهد داشت و بس .

#طراحی سایت وب گستر

مقالات محبوب

ارور 404

۹۷/۰۷/۱۳

ارور 404

برچسب ها

سئو

متخصص در بهینه سازی و سئو وب سایت

سئو سایت

©کلیه حقوق این سایت به شرکتوب گسترتعلق دارد.

پشتیبانی : ۰۹۱۲۵۸۳۹۰۲۵