سوشیال سیگنال

سوشیال سیگنال

By: Admin ۹۷/۰۷/۱۳

تعداد امتیاز های ی ثبت شده : 7

سوشیال سیگنال ها عبارتند از like , dislike , share , vote , view , ….. که معیاری از عملکرد کاربران در شبکه های اجتماعی هستند.

سوشیال سیگنال ها برای اولین بار در سال 2010 در مقاله ای توسط Danny Sullivan مطرح شدند او در این مقاله نتایج تحقیقات خود را اینگونه بیان میکند : “ گوگل عمدتا نمی تواند از داده های فیسبوک استفاده کند چون نمی تواند به داده های wall شخصی افراد دسترسی داشته باشد اما retweet کردن یک صفحه در توییت های افراد مشهور جایگاه صفحه شما را به طور فزاینده ارتقاء میبخشد " پس از دو هفته Matt Cutts از کارمندان ارشد گوگل در یک ویدئو تاثیر سوشیال سیگنال ها در سئو را تایید کرد و اینگونه سوشیال سیگنال ها به عنوان یکی از رنکینگ فاکتور های گوگل مطرح شدند.

چطور و چرا سوشیال سیگنال ها باعث بهبود رتبه بندی می شوند؟

در حالی که هر گونه پاسخ به این سوال بسیار بحث انگیز است، من معتقدم که سوشیال سیگنال ها هم تاثیر مستقیم و هم غیر مستقیم بر رتبه بندی جستجوی ارگانیک دارند(تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو).

تأثیر مستقیم عبارتست از:

تعداد افرادی که برند شما را در فیس بوک like کرده اند

تعداد share برند شما در فیس بوک

تعداد follower های توییتر شما

تعداد توییت هایی که نام برند شما و یا لینک وب سایت شما را ذکر کرده اند

تعداد افرادی که شما را در circle خود دارند (+ Google)

تأثیرغیر مستقیم عبارتست از:

افزایش لینک های حاوی ترافیک واقعی به وب سایت شما.

دیده شدن مکرر برندتان در شبکه های اجتماعی و نظرات مثبت ثبت شده در ارتباط با برند شما در این شبکه ها سبب جلب اعتماد مشتریان خواهد شد که این اعتماد کاهش bounce rate و افزایش time on site و repeat visitor بیشتر و ... را برای وب سایت شما به ارمغان خواهد آورد.

برای بهبود سوشیال سیگنال وب سایت چه اقدام هایی باید انجام شود؟ همانند SEO، دو عنصر اصلی برای شبکه های اجتماعی وجود دارد : onsite و offsite که به منظور ایجاد و توسعه یک کمپین در شبکه های اجتماعی، هر دو عنصر باید بکار گرفته شوند.

عناصر onsite عبارتند از:

تعبیه دکمه های اشتراک گذاری یا share در وب سایت

تعبیه دکمه های like و follow در وب سایت

ایجاد یک وبلاگ

عناصر Offsite عبارتند از:

ایجاد صفحه در فیس بوک

ایجاد اکانت در Twitter

ایجاد صفحه در LinkedIn

ایجاد اکانت در Pinterest

ایجاد اکانت youtube

در ادامه یک راهنمای سریع و گام به گام برای راه اندازی حضور در شبکه های اجتماعی تهیه شده است :

مرحله 1: کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی که در بالا ذکر شده ثبت کنید . حضور در هر شبکه اجتماعی برای شما لینک ورودی و اعتبار برندتان را به همراه خواهد داشت.

مرحله 2: اگر وبلاگ ندارید سریع تر آن را راه اندازی کنید و حداقل یک بار در هفته وبلاگ نویسی کنید هر چند در حالت ایده آل، بهتر است حداقل یک بار در روز هدف گذاری و اطمینان حاصل کنید که محتوای مقالات شما ارزشمند بوده و مورد توجه خوانندگان واقع می شود.

مرحله 3: شما نیاز به موتور تولید محتوا داخلی در وبلاگ خود دارید که به طور مستمر مقالات مفید تولید کند. محتوای بیشتر در یک دامنه باعث می شود که این دامنه فرصت بیشتری برای رتبه بندی جستجوهای مربوطه داشته باشد و بک لینک های بیشتری را جذب کند که به نوبه خود قدرت کل دامنه را تقویت می کند.پس اگر فرصت کافی ندارید بهتر است یک نویسنده ی قوی برای خود استخدام کنید.

مرحله 4: همچنین نیاز به یک موتور تولید محتوای خارجی دارید تا در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر و .... فعالیت کند، و اگر خودتان وقت ندارید پس لازم است کسی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. آیا بودجه کافی برای استخدام کارمند تمام وقت وجود ندارد؟ می توانید از کارآموز ها استفاده کنید که این موضوع برای طرفین مفید خواهد بود.

مرحله 5: موتورهای داخل و خارج سایت خود را ادغام کنید. هر بار که یک پست وبلاگ جدید منتشر می شود، آن را از طریق شبکه های اجتماعی خود نیز اعلام کنید. به همین ترتیب، خوانندگان وبلاگ را تشویق کنید تا از طریق شبکه های اجتماعی خود نیز شما را دنبال و جهت این امر از دکمه هایی که پیش تر توضیح دادم استفاده کنید. همیشه از تصاویر در پست های وبلاگ خود استفاده کنید.

حرف آخر :

طبق گفته ی آنالیزرهای گوگل از سال 2010 تا کنون تاثیر سوشیال سیگنال ها به طور مستمر و با شیبی نمایی در حال افزایش است و در سال های اخیر تاثیر این فاکتور در serp به طور فزاینده افزایش یافته هر چند همچنان تاثیر آن به اندازه ی فاکتور لینک سازی نیست اما احتمالا در آینده ای نزدیک این فاکتور از فاکتور لینک سازی ارزشمند تر خواهد شد.

چرا ؟؟

امروزه کاربران بیشتر زمان خود را در شبکه های اجتماعی میگذرانند تا موتور های جست و جو و این شکاف همچنان در حال رشد کردن است .

#طراحی سایت وب گستر

مقالات محبوب

ارور 404

۹۷/۰۷/۱۳

ارور 404

برچسب ها

سئو

متخصص در بهینه سازی و سئو وب سایت

سئو سایت

©کلیه حقوق این سایت به شرکتوب گسترتعلق دارد.

پشتیبانی : ۰۹۱۲۵۸۳۹۰۲۵